UAB "Autokausta keliai", tel. / fax.: +370 61034055    
 

Pradinis » DUK

DUK

Kur kreiptis dėl duobių remonto?

Jei duobė pastebėta mieste – už miesto gatvių tvarkymą, jų remontą yra atsakingas kiekvieno miesto savivaldybės tvarkymo skyrius, rajone – rajono savivaldybės. Tačiau jei norite išsiasfaltuoti ar suremontuoti savo privačios valdos teritoriją, tuomet kreipkitės tiesiogiai tel.: +370 37 407777.

Kiek kainuoja asfaltavimo darbai ?

Tai priklauso nuo daugelio faktorių – ar asfalto danga bus dedama ant jau įruoštų pagrindų ar pagrindus turės paruošti mūsų įmonės darbuotojai. Dėl asfaltavimo darbų susisiekus su mūsų įmone, kompetentingi darbų vadovai atvažiuos apžiūrėti objekto, įvertins situaciją, sąmatininkai pateiks jums darbų sąmatą, kur ir atsispindės asfaltavimo darbų kaina.

Kokia yra asfalto kaina?

Asfalto kaina nurodyta www.asfaltas.com

Kokia statybinė technika naudojama asfaltavimo darbams?

UAB „Autokausta keliai“ turi didelį transporto ir statybinės technikos parką. Bendrovė savo verslui plėtoti jau yra įsigijusi galingus sunkvežimius ir mechanizmus, kitą pajėgią ir patikimą techniką: asfalto klotuvus Vogele, Bitelli, kelio frezas Wirtgen, plentvolius Dynapac, Hamm, Amman, Bomag, autogreiderius, buldozerius, pakrovėjus Terex, Case, Carterpiller, ekskavatrorius JCB, Liebherr, New Holland, savivarčius ir vilkikus MAN, krovininių automobilių, kitų spec. automobilių ir statybinės technikos. Tai leidžia dirbti net ir pačiose sudėtingiausiose sąlygose, o darbus atlikti kokybiškai ir laiku.

Kokie gali būti asfaltbetonio mišiniai?

Asfaltbetonio mišinys klojamas ant pagrindo sluoksnio (tai gali būti skaldos ar asfaltbetonio sluoksnis), kuris yra tinkamai paruoštas. Asfaltbetonio danga gali būti: vienasluoksnė ir daugiasluoksnė (daugiasluoksnę dangą sudaro viršutinis ir apatinis asfaltbetonio sluoksniai). Apatinio asfaltbetonio dangos sluoksnio mišinio markės gali būti šios: AC11AN, AC16AN, AC16AS, AC22AS, AC22PS, AC32PS. Viršutinio asfaltbetonio dangos sluoksnio mišinio markės gali būti šios: AC5VL, AC8VL, AC11VN, AC11VS, AC16VS, SMA5N, SMA8S. Vienasluoksnės dangos mišinio markės: AC16PD, AC11VN, AC11VS, AC8VN.

Priklausomai nuo įrengiamos dangos konstrukcijos, taip pat yra naudojama:

  • Bituminė emulsija skirta sluoksnių sukibimui C40B1-S ar C60BF1-S;
  • Bituminė emulsija skirta “paviršiaus apdarui C67B4-PA;
  • Skaldelės ir mastikos asfaltbetonio (SMA) mišinys – plonas viršutinės dangos sluoksnis, atsparus vėžių susidarymui ir pasižymintis dideliu patvarumu bei atsparumu nusidėvėjimui. Be to ši danga pasižymi šiurkštumu ir užtikrina transporto priemonių geresnį sukibimą su danga, kas labai aktualu šaltuoju periodu.
  • Modifikuotas bitumas (PMB ) yra naudojamas kaip surišanti medžiaga, skirta kelio dangos sluoksniams, kuriuose yra didelis apkrovimas, o ypatingai skaldelės ir mastikos asfaltbetoniuose (SMA).

Kokia yra asfalto klotuvo paskirtis?

Asfaltbetonio mišinys yra klojamas ant įrengto ir priduoto užsakovo atstovui pagrindo asfalto klotuvu. Prieš pradedant kloti a/b mišinį būtina patikrinti, ar visi klotuvo agregatai švarūs ir tvarkingi: sureguliuoti plokštės plotį; nustatyti plokštės aukštį pagal klojamą a/b mišinio dangos storį; sureguliuoti plokštės projektinį skersinį profilį; patikrinti, ar veikia ir pakankamai įšilusi klotuvo plokštė, vibrosija ir plūktuvai; patikrinti skersinio paskirstytojo aukštį nuo pagrindo; patikrinti, ar veikia visi bunkerio pakėlimo ir nuleidimo mechanizmai, bunkerio transporteris, sureguliuoti bunkerio dozavimo vartus; patikrinti automobilių ratų atmušas.

Prieš išpilant asfaltbetonio mišinį į klotuvo bunkerį, vizualiai apžiūrimas mišinys ir patikrinama mišinio temperatūra, kuri turi atitikti projektinę. Patikrinama krovinį lydintis lydraštis: mišinio markė, išleidimo temperatūra ir t.t. Išpylus asfaltbetonio masę į klotuvo bunkerį, transporterio pagalba po klotuvo plokšte sukaupiamas a/b kiekis, reikalingas darbui pradėti. Asfaltbetonio klotuvas gali judėti skirtingu greičiu, kuris parenkamas priklausomai nuo mišinio markės ir temperatūros, oro temperatūros, klojamo sluoksnio storio ir pločio, kad užtikrinti nepertraukiamą padavimą į priėmimo bunkerį ir klojimą. Klotuvą aptarnaujantys darbuotojai pastoviai seka mišinio padavimo į klotuvo bunkerį procesą, klojamo sluoksnio storį, užtikrina vienodą mišinio kiekį prieš klojimo siją, tikrina klojamo mišinio temperatūrą, paklotos dangos storį, plotį, skersinius nuolydžius ir dangos lygumą pagal nustatytus savikontrolės reikalavimus.

Kada galima pradėti remontuoti duobes?

Asfaltbetonio dangos remontą galima atlikti tada, kai vidutinė paros oro temperatūra yra ne žemesnė, kaip + 5º C ir nėra kritulių.

Kaip remontuojamos duobės?

Duobės, esančios asfaltbetonio dangoje, kraštai nužymimi statmenai besikertančiomis linijomis, apimant 5-10cm nepažeistos dangos ploto. Nutrupėję dangos kraštai taip pat nužymimi. Priklausomai nuo duobės ar nutrupėjusio krašto remonto darbų apimties dydžio bei padėties kelyje, parenkama priemonė duobės kraštams nulyginti ir pašalinti suirusį sluoksnį. Jei remontuojama vieta nedidelė (iki 1m2) ar sudėtingas priėjimas – naudojamas elektrinis plaktukas arba elektrinis diskinis pjūklas.  Jei darbų apimtys didesnės (nuo  50 m2 ) – naudojamos  kelio frezos. Išfrezuotas ar iškirstas asfaltbetonis pašalinamas iš duobės. Duobės dugnas ir statmenai nulyginti jos kraštai kruopščiai išvalomi. Smulkios dalelės ir dulkės iššluojamos šepečiu arba išpučiamos stipria oro srove. Remontuojamos duobės gylis neturi būti mažesnis kaip 3cm. Duobės kraštai bei  dugnas pagruntuojami bitumine emulsija. Dangos remonto darbams naudojamo asfaltbetonio mišiniai. Nedidelės duobės ir dangos kraštai taisomi klojant asfaltbetonį rankiniu būdu. Duobės, kurių plotis viršija 1 metrą ir ilgis viršija 5 metrus – taisomos mechanizuotai, naudojant asfaltbetonio klotuvą. Čia mišinys pilamas tiesiai iš savivarčio į klotuvo bunkerį. Paklotas asfaltbetonio mišinys pradedamas tankinti kuo anksčiau. Tačiau būtina atsižvelgti į mišinio projekte nurodytas tankinimo pradžios ir pabaigos temperatūras. Asfaltbetonio mišinio tankinimui naudojami savaeigiai valciniai plentvoliai ar vibrovolai. Vietose, kur negalima panaudoti plentvolių, paklotas mišinys tankinamas vibroplokštėmis.

Kokios medžiagos naudojamos pagrindų įrengimui?

Pagrindų įrengimui naudojami šie mineralinių medžiagų mišiniai:

  • plačiųjų frakcijų žvyro ir smėlio 0/32, 0/45 arba 0/56. Grūdeliai didesni kaip 5mm, turi sudaryti ne mažiau kaip 60% mišinio masės;
  • plačių frakcijų skaldelės ir smėlio mišiniai 0/32 arba plačiųjų frakcijų skaldos ir žvyro-smėlio mišiniai 0/45 arba 0/56 ir iš vienos skaldos;
  • skaldelės ir smėlio mišiniai 0/11, 0/22 pleištavimui (kyliavimui).

Kas yra geotekstilė?

Geotekstilė – geotinklas pagaminta iš polipropileno pluošto, instaliuojama tarp klojamų asfaltbetonio sluoksnių arba, rekonstruojant senus kelius, tarp senos ir naujos asfaltbetonio dangos. Kadangi propileną gerai drėkina naftos produktai, neaustinės tekstilės pluoštas stipriai sugeria bitumą ir tampa monolitiniu kompoziciniu sluoksniu, kuris prailgina asfalto dangos tarnavimo laiką daugiau nei tradiciniai asfalto klojimo būdai: paklota geotekstilė ar geotinklas neleidžia naujame asfaltbetonio dangos sluoksnyje atsirasti atspindžio (paveldėtiesiems) plyšiams.